GRP ( CTP ) Modüler Su DepolarıKapasite Aralığı 1-10.000 m³

GRP (Cam elyaf takviyeli polyester) nedir? 

GRP modüler su depoları, kırpılmış cam elyaf ile takviye edilmiş doymamış polyester reçineden oluşan levhaların sıcak presleme yöntemi ile yüksek basınç ve sıcaklık altında kürlenmesi yöntemi ile üretilir. Paneller yüksek tonajlı preslerde 150C dereceye ısıtılmış kalıplarda imal edilirler. Kullanılan kalıp ve imalat teknolojisi sayesinde, üretilen panellerin her iki yüzü de pürüzsüz, tamamen kürlenmiş ve dayanıklıdır.

Sudes GRP paneller tüm dünya tarafından kabul gören WRAS belgesine sahiptir. Ayrıca gıda tüzüğüne uygunluğu TSE tarafından yapılan testlerle raporlanmıştır. UV ışınlarına karşı dayanıklıdır ve ışık geçirmediği için tank içinde yosun oluşmasına müsaade etmez.

Termal İzolasyon: GRP Modüler depolar yüzeyi poliüretan köpük kaplanarak termal izolasyonu sağlanır. Kullanılan yalıtım malzemesi CFC ve HCFC içermez. Doğaya zarar vermez.  

DAYANIKLILIK

GRP depoların hammaddesi kırpılmış cam elyaf ve polyester reçinedir. GRP paneller sıcak presleme metodu ile üretildiğinden sağlam ve uzun ömürlüdür.

YÜKSEK MUKAVEMET

GRP depo panelleri yüksek tonajlı preslerde sıcak kalıpta presleme yöntemi ile imal edilirler. Üzerindeki formdan dolayı mukavemet kazanan paneller basınca karşı dayanıklıdır. Alternatif malzemelere göre daha sağlam olan GRP depolar Ultra Viole (UV) ışınlarına karşı dayanıklıdır. Paneller üzerine ekstra ısı yalıtımı uygulanabilir.

AÇIK ALANDA KULLANIM

GRP depolar ısı iletimi düşük ve UV ışıklarına dayanıklı olduğu için açık alanlarda da uygulanabilir.

ISI VE IŞIK YALITIMI

GRP depolar ışık geçirmez, dolayısıyla içinde yosun oluşumuna müsade etmez.
Değişken hava koşullarına karşı modüler su depolarını oluşturan paneller izole edilebilir ve sıcak/soğuk su deposu olarak kullanılabilir.

HİJYEN

Gıda tüzüğüne uygunluğu laboratuvar raporları ile kanıtlanmıştır.